הרצאה - גיבורי על

שבת 31/08/2019

פתיחת דלתות: 20:00
תחילת מופע: 21:00

מחיר כניסה:

בהזמנה מוקדמת: 15 ש"ח
בערב המופע: 15 ש"ח
לחיילים ש"ש וסטודנטים: 15 ש"ח

ילון גורביץ במאי ומפיק של קולנוע תיעודי, מקיים בימים אלו הרצאה מרתקת המתקבלת בכל מקום בהתרגשות ובעניין רב ומביאה את שומעיה לרצות להשתתף ביצירת הד למסרים העולים ממנה.
רגע אחד שאי אפשר להחזיר לאחור מביא לרצף של אירועים ששיאם במסע אחד מופלא של אנשים נכים ושאינם נכים שטיפסו כל הדרך עד לפסגת הרי ההימלאיה.

ההרצאה “גיבורי על” מתמקדת במסע יחיד מסוגו, שלא נעשה כמותו מעולם. מסע אליו הצטרפו חברים ומתנדבים ששירתו בסיירת גולני וביחידת “ארז” האלפיניסטית, ונשאו נכים הרתוקים לכיסאות גלגלים כל הדרך אל הפסגה בגובה 5416 מ’.

מי יכול להיות משוגע מספיק כדי ליזום מסע כזה? מה מניע אדם להגות רעיון שכזה ולחצות את כל המכשולים שבדרך?
ילון מספר בהרצאה על שמעון פריינטה – יוזם המסע ועל הרגע האחד הזה לפני כמעט 40 שנה בפשיטה של סיירת גולני על מפקדות מחבלים למרגלות הבופור, רגע שהוא וגם שמעון היו מעדיפים להחזיר לאחור, ושהשפיע על חיי שניהם בכל כך הרבה מובנים.
ילון משלב בהרצאה קטעים מתוך סרטים שעשה בעבר אודות הנושאים הנזכרים בה וכן קטעים שצילם במסע האחרון. הוא מיטיב לרקום את הקשר בין סיפורי יצירותיו וגיבוריהן המשתלבים זה בזה לאורך מסע חייו עד לסיום מסע “גיבורי העל” לאנפורנה.

לפני מספר חודשים חזר ילון מנפאל עם שעות של צילומים המתעדים מצבים קשים, רגעים של אושר וכאב, גאווה ואכזבה, כל אלה כבר נמצאים אצלו כחומרי גלם לסרט מרגש ומפעים כמו שהוא יודע לעשות.
ההרצאה “גיבורי על” היא חלק מקמפיין של מימון המונים “הדסטארט” שמטרתו לגייס תמיכה שתאפשר את השלמת הסרט.