"הדולפין" סרט + מפגש עם הבמאי יונתן ניר

שבת 14/09/2019

פתיחת דלתות: 20:00
תחילת מופע: 21:00

מחיר כניסה:

בהזמנה מוקדמת: 48 ש"ח
בערב המופע: 53 ש"ח
לחיילים ש"ש וסטודנטים: 42 ש"ח

סיפורו של מורד, נער מכפר ערבי במרכז הארץ שניתק את עצמו מבני אדם בעקבות תקיפה קשה שעבר. רגע לפני אשפוז במחלקה פסיכיאטרית הוא נלקח על ידי אביו המסור לטיפול עם דולפינים באילת. בעקבות הקשר המיוחד המתפתח בינו לבין הדולפינים, הוא שב לדבר אחרי חודשים של שתיקה. אז מתברר שהעבר נמחק מזכרונו והוא מסרב לשוב אל אמו המחכה לו בכפר. סרט זה ממחיש את כוחם של הטבע והאהבה לרפא נפש שנפגעה קשות מאלימות אנושית.

הסרט צולם במשך 4 שנים על ידי הבמאי והצלם יונתן ניר עם הבמאי השותף דני מנקין.

“הדולפין” נרכש לשידור על ידי ערוצים בצרפת, גרמניה, ישראל, קנדה, אנגליה, שוודיה, שוויץ, אירלנד, דנמרק, צ’כיה, נורווגיה, יפן, פולין ועוד.
הוא הוקרן בהקרנה מיוחדת בפסטיבל הדוקומנטרי החשוב באמריקה – הוטדוקס, זכה בפרס צל”ש חבר השופטים בפסטיבל ירושלים, בפרס צל”ש השופטים בפסטיבל וודסטוק ובמקום הראשון במונדיאל הצילום התת ימי במרסיי. כמו כן, “הדולפין” היה בין המועמדים הסופיים לפרס האוסקר הירוק העולמי מטעם ארגון CINEMA FOR PEACE ולפרס האקדמיה הישראלית לקולנוע. הוא יצא להקרנות מסחריות בארה”ב ובאוסטרליה וזכה במדליית הכסף בפרס MIND MEDIA AWARD – פרס המוענק לסרט הטלוויזיה הטוב בעולם בנושא בריאות הנפש. לאחרונה נרכשו זכויות הסרט של “הדולפין” ע”י אולפני דיסני המעבדים אותו לסרט הוליוודי עלילתי.

מפגש עם הקהל והרצאה:
ההרצאה מספרת את הסיפור שמאחורי הסרט. היא עוסקת בין השאר בקשר שבין בני אדם לטבע, בתרפיה עם דולפינים, ביצירת סרט תיעודי כחלק מתהליך טיפול, ובכוחות הריפוי המופלאים של האהבה האמונה והתקווה.